Haber

Kumluca’da ‘Kuzca Söğüt Cuma Şenliği’ düzenlendi

Kumluca İstanbul’da ‘Kuzca Söğüt Cuma Şenlikleri’ düzenlendi. Etkinliğe Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu da katıldı.

antalya Kumluca ilçesine bağlı Kuzca Mahallesi sonunda yer alan Söğüt Cuması Yaylası’nda şenlik düzenlendi. Yayla şenlikleri ile mahallelinin kaynaştığını ve esnafın ekonomik olarak kalkındığını belirten Başkan Köleoğlu, şenliklerle mahallenin bilinirliğinin arttığına işaret etti. Köleoğlu olayla ilgili şunları söyledi:

“Bugün Kuzca İlçesi Kumluca’da Söğüt Cuma günündeyiz. Yörükler hep yaylalardan çadırlarıyla toplanırlar ve yayla şenliklerimizi düğün usulü yaparlar. Büyük ailemiz çocukları ile buraya geldi. Söğüt Cumasını tatile çevirdik. Her gün akşam “Üç gün sürecek bir festivalimiz var. Söğüt Cuma mükemmel bir formda cevap verdi. Yayla şenliklerimiz turizm açısından çok değerlidir. Kumluca gelişmeye devam ediyor.”

3 gün süren festivalde, katılımcılara yemek ikramının yapıldığı festivalde yerel sanatçılar Mehmet Karakaya, Özcan Demirel, Fatma Meşe Öz ve Çiğdem Gül konser verdi.

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu