Teknoloji

Mercedes teknoloji devi ile anlaştı

Son birkaç yıldır gelişmiş bilgi-eğlence ve güvenlik vadeden kendi işletim sistemi MB.OS’a odaklanan Mercedes, bu işletim sistemini 2024 yılı sonunda üretilmesi beklenen yeni nesil Mercedes araçlarında kullanacak.

İşletim sisteminin geliştirilmesi kapsamında Google ile ortaklık kurduğunu açıklayan Mercedes, araç içi verilere dayalı yeni bir navigasyon sistemi ve Google Haritalar Platformu üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Google ve Alphabet CEO’su Sundar Pichai “Mercedes Benz ile ortaklığımız, sürücüler için yeni deneyimler oluşturmaya yardımcı olmak için Google Haritalar Platformu, Bulut ve Youtube’dan ileri teknolojiler getirecek.”söz konusu.

resim, “Mercedes için özelleştirilmiş bir navigasyon orta yüzü tasarlamanın yanı sıra, sürdürülebilirlik çabalarını hızlandırmak, otonom sürüşü ilerletmek ve gelişmiş bir müşteri deneyimi yaratmak için AI ve veri yeteneklerimizi sunacağız.”dedi.

BAZI OTOMOTİV FİRMALARI TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİNE GÜVENMİYOR

Sadece Mercedes-Benz değil, General Motors, Renault, Nissan ve Ford gibi otomobil üreticileri de Google Haritalar ve Google Asistan gibi hizmetleri paket haline getirmeye başladı.

Öte yandan bazı otomobil firmaları teknoloji firmaları ile işbirliği yapmaktan kaçınıyor. Şirket bilgilerini bu şirketlere ifşa etme konusunda endişeleri var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu