Haber

Saadet Milletvekili: İslam dünyası Gazze’deki olaylara seyirci kalıyor

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Gazze’de yaşananlara İslam dünyasının seyirci kaldığını söyledi.

Çalışkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Gazze’ye Hiroşima’ya atılan atom bombasının iki katı kadar bomba atıldığını, tüm insanlığın ve İslam dünyasının bu soykırıma sessiz kaldığını belirtti.

Batılı emperyalist devletlerin girişimiyle ateşkesin söz konusu olduğunu belirten Çalışkan, bu ateşkesin insani amaçlı barış için değil, Filistinliler tarafından esir tutulan İsraillilerin ve yabancı vatandaşların kurtuluşu için olduğunu kaydetti.

Çalışkan, “Daha acısı, Gazze’de yaşananlara tüm İslam dünyasının seyirci kalması. Hiçbir İslam ülkesinde İsrail’i durdurmaya yönelik bir girişim yok. Tam tersine hepsi İsrail’in merhametini ve merhametini bekliyor.” merhamet.” dedi.

Necmettin Çalışkan, Gazze’nin tahliye planının ikinci önemli tehlike olduğunu belirterek, “İsrail’in Gazze’de Filistinlilerin kontrolündeki bölgeyi tam kontrol altına alacağı Süveyş Kanalı’na eşdeğer bir kanal girişimi için plan yapılıyor. Tamamen tahliye edildiğini ve tahliye edilerek başka yerlere taşınmasının planlandığını belirterek, “Gazze’de yaşananlar bir milli güvenlik sorunudur. Artık herkesin bu tehlikeyi net bir şekilde görmesi gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

artova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu